Unia Europejska

Informacja o wynikach postępowania ofertowego na dostawę środków trwałych w postaci: Centrum obróbczego w ramach projektu pn. „Przeciwdziałanie negatywnym skutkom Brexit dzięki wprowadzeniu nowych produktów do portfolio firmy Inwest Profil” realizowanego w ramach Programu Operacyjnego PBAR.00.00.00 Pobrexitowa rezerwa dostosowawcza, Oś priorytetowa: PBAR.02.00.00 Przedsiębiorcy PBAR.02.01.00 Działania mające na celu wsparcie przedsiębiorstw prywatnych i publicznych, w szczególności MŚP, osób samozatrudnionych, lokalnych społeczności i organizacji, które zostały niekorzystnie dotknięte skutkami wystąpienia Zjednoczonego Królestwa z Unii.

ZAŁĄCZNIK:

  1. Informacja o wynikach postepowania ofertowego

ZAPYTANIE OFERTOWE NR 1/DST DOTYCZĄCE DOSTAWY CENTRUM OBRÓBCZEGO

INWEST-PROFIL SPÓŁKA Z OGRANICZONĄ ODPOWIEDZIALNOŚCIĄ SPÓŁKA KOMANDYTOWA zaprasza do złożenia oferty na dostawę środków trwałych w postaci: Centrum obróbczego w ramach projektu pn. „Przeciwdziałanie negatywnym skutkom Brexit dzięki wprowadzeniu nowych produktów do portfolio firmy Inwest Profil” realizowanego w ramach Programu Operacyjnego PBAR.00.00.00 Pobrexitowa rezerwa dostosowawcza, Oś priorytetowa: PBAR.02.00.00 Przedsiębiorcy PBAR.02.01.00 Działania mające na celu wsparcie przedsiębiorstw prywatnych i publicznych, w szczególności MŚP, osób samozatrudnionych, lokalnych społeczności i organizacji, które zostały niekorzystnie dotknięte skutkami wystąpienia Zjednoczonego Królestwa z Unii.

Firma Inwest-Profil spółka z ograniczoną odpowiedzialnością spółka komandytowa uzyskała dotację z Unii Europejskiej na projekt „Wdrożenie nowej technologii produkcji stolarki okiennej z PVC, stylizowanej na aluminiową, wyposażonej w kompozytowy system izolacyjny o charakterze proekologicznym”.

Przedmiotem projektu jest wdrożenie nowej technologii produkcji stolarki okiennej z PVC, stylizowanej na aluminiową, wyposażonej w kompozytowy system izolacyjny o charakterze proekologicznym. Technologia ta powstała w wyniku przeprowadzonych przez przedsiębiorstwo Inwest-Profil prac badawczo-rozwojowych. Dzięki przeprowadzonym pracom badawczym udało się poprawić m.in. następujące parametry produktu:

  •  współczynnik przenikania przez ramą okna
  • współczynnik przenikania przez okno
  • wodoszczelność
  • wytrzymałość na ścieranie

W celu realizacji projektu zaplanowano inwestycję w park maszynowy, pozwalający na uruchomienie produkcji nowych wyrobów w postaci stolarki okiennej. Dodatkowo planowane jest nabycie robót i materiałów budowlanych, w celu utworzenia zakładu produkcyjnego, na terenie którego zlokalizowane zostaną kupowane środki trwałe.

Docelowo z nowoczesnych elementów stolarki okiennej z PVC, które zostaną wprowadzone na rynek, będą mogli korzystać klienci firmy w Polsce i za granicą, w tym również osoby niepełnosprawne.

Efektem projektu będzie wprowadzenie na rynek nowoczesnych konstrukcji okiennych z PVC charakteryzujących się dobrymi właściwościami termoizolacyjnymi oraz dobrą wodoszczelnością, nawet w miejscach narażonych na bezpośrednie działanie silnego wiatru, które byłyby jednocześnie przyjazne dla środowiska, a także wpisywały się w obecnie panujące trendy wzornicze, tj. stylizacji na aluminiowe.

#FunduszeUE #FunduszeEuropejskie
Wartość projektu : 20 195 124,00 zł
Wysokość wkładu z Funduszy Europejskich: 9 155 940,00 zł

Firma Inwest-Profil spółka z ograniczoną odpowiedzialnością spółka komandytowa uzyskała dotację z Unii Europejskiej na projekt „Transformacja przedsiębiorstwa w kierunku Przemysłu 4.0 poprzez automatyzację i robotyzację procesów produkcyjnych z zakresu wytwarzania drewnianej stolarki otworowej”.

Przedmiotem projektu jest transformacja przedsiębiorstwa Inwest-Profil w kierunku Przemysłu 4.0 poprzez automatyzację i robotyzację procesów produkcyjnych z zakresu wytwarzania drewnianej stolarki otworowej.

W wyniku realizacji projektu możliwe będzie wdrożenie następujących innowacji procesowych:

  • wdrożenie nowej zautomatyzowanej technologii produkcji drewnianej stolarki otworowej,
  • wdrożenie nowego, zautomatyzowanego procesu kontroli jakości
  • wdrożenie nowego, zautomatyzowanego procesu transportu wewnątrzzakładowego.

Dzięki wdrożeniu nowych rozwiązań, możliwe będzie również wprowadzenie do oferty przedsiębiorstwa innowacji produktowej pod postacią stolarki drewnianej o zwiększonym poziomie personalizacji i poprawionej estetyce.

Ponadto, celem projektu jest także zniesienie barier na stanowiskach produkcyjnych i ułatwienie podejmowania pracy osobom niepełnosprawnym, a także ograniczenie wpływu działalności firmy na środowisko naturalne poprzez zmniejszenie energochłonności, ilości odpadów oraz ograniczenie zużycia wody.

W celu realizacji projektu planowane są następujące działania inwestycyjne:

  • nabycie robota do malowania okien,
  • nabycie systemu suszącego do profili,
  • nabycie centrum wielofunkcyjnego do obróbki profili,
  • nabycie maszyny do poziomego impregnowania profili,
  • nabycie szlifierki do profili,
  • nabycie systemu taśmociągów.

Powyższe działania są bezpośrednim wynikiem rekomendacji zawartych w Mapie drogowej transformacji w kierunku Przemysłu 4.0, która została przygotowana przez Park Naukowo-Technologiczny w Opolu, będący członkiem Europejskiego Centrum Innowacji Cyfrowej (EDIH).

#FunduszeUE #FunduszeEuropejskie
Wartość projektu : 6 720 720,00 zł
Wysokość wkładu z Funduszy Europejskich: 2 999 960,00 zł

Inwest-Profil sp. z o. o. spółka komandytowa uzyskała dotację z Unii Europejskiej na projekt „Opracowanie modelu biznesowego dotyczącego transformacji przedsiębiorstwa Inwest-Profil w obszarze Gospodarki o Obiegu Zamkniętym”.

Przedmiotem projektu jest nabycie usługi doradczej w zakresie opracowania Modelu biznesowego w zakresie gospodarki o obiegu zamkniętym (GOZ) – transformacji. Opracowany model biznesowy w zakresie gospodarki o obiegu zamkniętym (GOZ) – transformacji zawierać będzie szczegółowe analizy, wskazania i rekomendacje. Głównym celem projektu jest zmniejszenie oddziaływania działalności gospodarczej przedsiębiorstwa na środowisko, poprawa efektywności wykorzystania zasobów oraz tworzenie bardziej zrównoważonego i trwałego modelu gospodarczego.

W wyniku wdrożenia założeń opracowanego modelu GOZ-transformacji spodziewana jest minimalizacja marnotrawstwa i efektywne wykorzystanie zasobów m.in. poprzez ponowne wykorzystywanie, recykling i minimalizację ilości odpadów, które pozwolą przedsiębiorstwu na usprawnienie procesów biznesowych z poszanowaniem środowiska naturalnego. Dzięki zmniejszeniu oddziaływania na środowisko, każda osoba, która korzysta ze środowiska naturalnego, skorzysta również na realizacji projektu.

#FunduszeUE #FunduszeEuropejskie

Wartość projektu: 82 781,00 zł

Wysokość wkładu z Funduszy Europejskich: 82 781,00 zł