Jakiś czas temu gruntowną odnowę przeszła galeria Portius w Krośnie. Z pomocą naszej firmy, otwarcia doczekała się wreszcie nowa część budynku, dzięki której skorzystać można z pełnego zestawu niedostępnych wcześniej usług. Warto poznać je wszystkie! Z dniem rozchylenia drzwi wejściowych, wysiłek naszej pracy został wynagrodzony a my zapraszamy do sprawdzenia efektów

Innowacja na miarę XXI wieku

W ostatnim czasie, świat obserwuje zmiany trendów: coraz rzadziej decydujemy się na zakup odzieży w budynkach galerii, zastępując je wizytami w sklepach internetowych. Stąd zastosowanie świeżych rozwiązań; nowa część obiektu, w odpowiedzi na potrzeby, poświęca całą powierzchnię pierwszego piętra na usługi medyczne. Nowa lokalizacja zawiera łącznie ponad 35 gabinetów, pracowni oraz sal terapeutycznych. Skorzystać można z różnego rodzaju świadczeń zdrowotnych a także porad lekarzy specjalistów. Znaczący element piętra stanowią Centrum Zdrowia Euromed i Centrum Medyczne Madmar, znajdujące się bezpośrednio obok siebie. Tylną część budynku zasila działalność niepublicznego żłobka i przedszkola ''Mali Odkrywcy'' przeznaczonego dla dzieci od 6 miesiąca do 6 roku życia. Najwięcej powierzchni zajmują jednak umieszczone na parterze: kwiaciarnia, restauracja fast food oraz Delikatesy Centrum. Sklep powiększony o 70% dotychczasowej przestrzeni, absorbuje teraz udogodnieniami, jak na przykład salonik prasowy, kasy samoobsługowe czy własny wypiek pizzy. Znajdziemy tam ponadto cukiernię ''Szelc''. Mimo wszystkich cudownych miejsc, najważniejszą i jednocześnie najbardziej przykuwającą część obiektu, stanowi jednak jego wyjątkowa estetyka.

Nowe oblicze galerii Portius

Niekonwencjonalna konstrukcja nowego skrzydła, w żaden sposób nie pozwala się pominąć. Drogę rozpoczyna przeszklona, 30-metrowa droga, łącząca starą część galerii z nową. Ogrom naturalnego światła i położenie kilka metrów nad jezdnią, budzi w przechodniach doznania, o których niektórzy mogą tylko pomarzyć. Mijając szklaną wiązkę, dochodzimy do właściwego segmentu; drugiego skrzydła, wyposażonego dodatkowo w miejsce odpoczynku. Warto skupić się przede wszystkim na zewnętrznej stronie obiektu, która nadaje otoczeniu rzeczywisty blask. Wszystko to, dzięki nowoczesnym rozwiązaniom. Montaż fasady aluminiowej w budynku galerii, stworzył dla nas odbicie całej współczesnej architektury i jej wspaniałych walorów. Fasada ta, stosowana zwykle w budynkach biurowców i luksusowych hoteli, stwarza wrażenie ''szklanej wieży''. Urok całej konstrukcji ma swoje źródło właśnie tutaj. Pakiety trzyszybowe, przeciwsłoneczne czy te barwione w masie... Bacznym spojrzeniom klientów, już od pierwszego dnia, nie umyka żaden szczegół!

Fasada aluminiowa w praktyce

Rozwiązania gwarantujące podobny finał, zawsze wymagają spełnienia pewnych czynników. W tym przypadku, z naszej strony były to z pewnością: najwyższa jakość zastosowanego materiału, sprawny i trwały montaż, masa kreatywności i wspólna idea. Fasada aluminiowa to jednak nie tylko odpowiedź na współczesny odbiór architektury, to także szereg istotnych właściwości: mnóstwo funkcji termicznych, dzięki którym następuje korzystne powiązanie z niemal każdym budynkiem ''pasywnym''. To, co jest ważne dla naszego zdrowia, powinno stać się powszechnym priorytetem we wszystkich dziedzinach życia, także w budownictwie. Mając te zasady na uwadze, konstrukcja doskonale ogranicza hałas, maksymalizując przy tym dopływ światła słonecznego do wnętrza obiektu. Przekłada się to również na oszczędność energii, zatem mamy do czynienia z prawdziwym bestsellerem wśród wykończeń budynków.

Droga do sukcesu

Budowę rozpoczęto w 2017 roku. Planowane zakończenie miało mieć miejsce w roku 2019, ale prace okazały się bardziej wymagające. Począwszy od wyburzenia dawnego zakładu  mięsnego ''Wisłok'' do uroczystego otwarcia, działania zajęły łącznie niemal 3 lata. Efektem wszystkich starań, trudów i walki z nieustającym czasem, cieszymy dziś oczy nowoczesną galerią Portius w Krośnie, która z całą pewnością zyska dużo szerszą popularność. Dumni ze wspaniałego projektu, tego jej życzymy!

wstecz