Realizacja ślusarki aluminiowej w Szklane Lniane

28/04/2021

 

Nie bez powodu ślusarka aluminiowa doceniana jest zwłaszcza w obiektach użyteczności publicznej oraz przemysłowych. Dowodem na to jest nasz najświeższy projekt, do którego realizacji dorzuciliśmy swoje 5 groszy. Mowa o innowacyjnym projekcie budowy Centrum Konferencyjnego "Szklane Lniane" w Korczynie położonym w województwie podkarpackim. Niedawno zakończyliśmy bowiem swoje prace nad budową tego przedsięwzięcia, z czego jesteśmy niezmiernie zadowoleni.

O projekcie

Podkarpacie to rejon bogaty w kontynuowane od setek lat tradycje i folklor. Do tego również ma nawiązywać nowoczesne Centrum Konferencyjno-Bankietowe o nazwie "Szklane Lniane", które powstaje przy drodze łączącej Krosno z Rzeszowem. Ten imponujących rozmiarów obiekt powstaje w miejscu dawnego Zajazdu "U Cześnika", który zrównano z ziemią w celu wybudowania nowego przedsięwzięcia. A skąd jego nazwa? W jej stworzeniu bardzo istotną rolę odegrała niezwykle bogata historia tego regionu. "Szklane Lniane" ma bowiem nawiązywać do dziedzictwa regionu krośnieńskiego, który słynie z wielowiekowych tradycji szklarskich oraz związanych z uprawą lnu. Zainspirowani nimi inwestorzy postanowili więc połączyć je w ramach jednego obiektu. Postanowiono, że tytułowe szkło, obecne będzie nie tylko w nazwie obiektu, ale zostanie również jednym z jego głównych elementów wystroju. Stąd też pojawiliśmy się My. Jako firma z 30 letnim doświadczeniem w zakresie okien aluminiowych oraz ślusarki aluminiowej, zostaliśmy zaproszeni do wzięcia udziału w tym projekcie.

Prace budowlane

Ich początek sięga 2019 r. oraz przewiduje stworzenie niezwykłego kompleksu, który będzie składał się m.in. z 10 luksusowych apartamentów, które będą urzekać niepowtarzalnym widokiem na Kotlinę Jasielsko-Krośnieńską. Jak wskazuje również nazwa "Centrum Konferencyjno-Bankietowe" obiekt ten posiadać będzie również restaurację, w której serwowane będą dania kuchni regionalnej oraz dwie, duże sale konferencyjne (Sala Szklana i Sala Lniana), które mają pomieścić aż 500 osób! Realizacja takiego projektu wymagała jednak nawiązania współpracy z firmą, która podoła wyzwaniu i stworzy właściwą dla tego kompleksu oprawę pod montaż szyb i okien. To właśnie one umożliwią gościom tego kompleksu podziwianie uroków Czarnorzecko-Strzyżowskiego Parku Krajobrazowego i położonego nieopodal Rezerwatu Skalnego „Prządki”.

Nasz wkład w realizację

Choć nasz udział w tym niezwykłym projekcie dobiegł już końca – niezmiernie cieszymy się z tego, iż mogliśmy przyczynić się do powstawania tego niezwykłego miejsca. Chcielibyśmy również podziękować inwestorom – Investimus Sp. z o.o. oraz autorom projektu – firmie MWM Architekci z Rzeszowa, za wyjątkowo owocną współpracę. Mamy nadzieję, że wykonana przez nas stolarka aluminiowa, zachwyci swoją sztywną konstrukcją nie tylko wspomnianych wyżej kooperantów, ale i wszystkich odwiedzających Centrum Konferencyjnego "Szklane Lniane". Dołożyliśmy bowiem wszelkich starań, by spełniły one wszelkie wymogi budowlane oraz cieszyły swoimi walorami estetycznymi. Mamy również nadzieję, że wstawione w nie szyby, staną się ukoronowaniem wysiłku, jaki włożyliśmy w wykonanie naszego zadania. W projekt ten wsadziliśmy bowiem całe swoje serce i mamy nadzieję, że będzie to widoczne, w każdym detalu. Wstawiane przez nas profile, słupy i rygle były tworzone z dbałością o każdy, nawet najmniejszy detal. Dopasowując je zarówno do specyfiki tego obiektu, stworzyliśmy podwaliny które nadadzą całemu budynku lekkości, smukłości oraz wytrzymałości. Z niecierpliwością czekamy na zbliżające się otwarcie kompleksu, abyście i Państwo mogli nacieszyć się urokami tego miejsca.

wstecz